Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić domenę, powiem Ci, gdzie się udać.

Gdy zdecydujesz się kupić nazwę domeny, następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego rejestratora. Dostępnych jest wiele opcji, ale tylko kilku dostawców oferuje niezawodne wsparcie i obsługę klienta. Dlatego bardzo ważne jest, aby zdecydować się na rejestratora na podstawie potrzebnych usług, ponieważ pozwoli to określić, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Niektóre z bardziej popularnych rejestratorów to GoDaddy, Namecheap i HostGator.

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale sposób, w jaki nazwy domen są wymienione i system prywatności WHOIS może być dość wrażliwy. Dzieje się tak, ponieważ rejestratorzy mogą wystawiać Twoje domeny na sprzedaż bez Twojej wiedzy i zgody. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapoznać się z warunkami związanymi z wystawieniem domeny. Wiele osób popełnia błąd wierząc, że mogą samodzielnie wystawiać swoje domeny na sprzedaż, jednak w wielu przypadkach jest to w rzeczywistości nielegalne.

Najczęstszym sposobem rozpoczęcia pracy jest rejestracja w bezpłatnej usłudze transferu domen, takiej jak GoDaddy. Jeśli nie czujesz się komfortowo przenosząc swoją domenę w ten sposób, możesz zamiast tego kupić nazwę witryny od firmy zajmującej się rejestracją domen. Firmy te zwykle pobierają opłatę za transfer, ale koszt ten jest znacznie niższy niż wymagany przez GoDaddy lub podobnych dostawców. Wiele witryn oferuje również parking dla nowych witryn, ale musisz zarejestrować te domeny u właściciela witryny, zanim będziesz mógł z nich korzystać.

Możesz również rozważyć użycie innego rejestratora. Jest wiele osób, które wymieniają swoje domeny u jednego rejestratora i dla nich jest to w porządku. Jeśli jednak zamierzasz zbudować witrynę biznesową o silnej pozycji w sieci, znacznie lepiej jest kupić domeny od dostawcy oferującego kilka różnych poziomów usług. Na przykład, jeśli chcesz hostować witrynę internetową z koszykiem na zakupy, znacznie rozsądniej byłoby kupić domeny od jednego z wielu niezawodnych rejestratorów domen, takich jak NameCheap, zamiast od dostawcy ogólnego, takiego jak GeoCities lub GoDaddy. Nie tylko będziesz w stanie uzyskać unikalny adres URL, ale także będziesz w stanie zachować całą zawartość i informacje o plikach cookie, do których przyzwyczaili się Twoi klienci, podczas gdy jeśli kupujesz od jednego z tych ogólnych rejestratorów, prawdopodobnie będziesz mieć zmienić ustawienia, aby klienci mieli dostęp do Twojej witryny.

Inną ważną kwestią przy wyborze miejsca zakupu domeny jest upewnienie się, że rozumiesz opłaty za ukryte informacje, które pobierają niektórzy dostawcy domen. Większość z tych firm pobiera roczną opłatę za utrzymanie, którą musisz zapłacić, zanim Twoja domena będzie aktywna. Zwykle jest to opłacalne, ponieważ pozwala skorzystać z zaawansowanych funkcji i zabezpieczeń oferowanych przez niektórych z najlepszych dostawców domen. Niektóre z opłat za ukryte informacje pobierane przez te firmy obejmują koszt zatrudnienia personelu do monitorowania i aktualizowania rekordu czasu działania witryny. Chociaż może to być skuteczny środek ochrony wizerunku Twojej firmy, na ogół nie jest to konieczne i często niepotrzebne, zwłaszcza jeśli masz już dużą bazę klientów.

Na koniec powinieneś rozważyć, kim będzie Twoja docelowa baza klientów i jak ważni będą dla Twojej firmy.

Czy młodzi studenci będą Twoim głównym klientem, czy też zwrócisz się do profesjonalistów? Czy nazwa domeny będzie używana wyłącznie w celach informacyjnych, czy też będzie używana do promowania Twojej firmy online? Oto niektóre z pytań, na które musisz odpowiedzieć, zanim zdecydujesz, gdzie kupić nazwę domeny. Jeśli Twoim zamiarem jest wyłącznie udostępnienie studentowi uczelni ciekawej witryny do odwiedzenia, lepszym wyborem mogą być rejestratorzy GeoCities lub ICANN. Wszystkie powyższe punkty są dobrą radą i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dalej zastanawiał się nad swoimi potrzebami. W rzeczywistości sytuacja zmieni się drastycznie, gdy zdecydujesz, gdzie kupić nazwę domeny. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zawsze warto się trochę rozejrzeć. Jest wiele miejsc, w których można znaleźć pomysły, ale gorąco polecam również rozejrzenie się po Internecie. Będziesz mieć nie tylko znacznie szerszy wachlarz dostępnych opcji, ale także będziesz mieć większą szansę na porównanie cen. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na rozejrzenie się przed podjęciem jakichkolwiek ważnych decyzji.

Miejsce zakupu domeny zależy od twoich osobistych wymagań. Zachęcam jednak do rozważenia zakupów. Wiele osób odniosło sukces dzięki namesilo, GoDaddy i HostGator, więc możesz najpierw zacząć od tych firm. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ci trzej dostawcy zapewniają najlepsze usługi w najlepszych cenach i właśnie dlatego tak wiele osób z nich korzysta!