Kupno dobrej nazwy domeny dla Twojej witryny nie jest łatwe.

Ale w dzisiejszych czasach zdecydowanie procedura zakupu odpowiedniej nazwy domeny stała się prostą procedurą. Zanim zagłębimy się w szczegóły, przyjrzyjmy się krótko, czym dokładnie jest nazwa domeny? Dla niewtajemniczonych odpowiedź jest dość prosta.

Domena to identyfikacja witryny internetowej w sieci WWW. Działa jako znak identyfikacyjny Twojej witryny internetowej, który różni się od wszystkich innych witryn zarejestrowanych w Internecie. Domeny są zarządzane i utrzymywane przez usługodawców. Po zarejestrowaniu domeny staje się ona własnością rejestratora. Rejestrator następnie oferuje go klientom, którzy chcieliby je kupić.

Rejestracja u usługodawcy hostingowego jest obowiązkowa przed zakupem nazw domen. Zanim przejdziesz dalej i kupisz jakąkolwiek konkretną nazwę domeny od rejestratora, sprawdź, co ma do zaoferowania rejestrator. Dostępnych jest wielu rejestratorów domen i wszyscy pobierają różne stawki.

Wiele osób popełnia błąd myśląc, że zaoszczędzą pieniądze, kupując domeny po niższej cenie. Ma to jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy firma oferuje wygasłe nazwy domen. Wygasłe nazwy domen to te, których rejestrator domeny nie chce już zachować. Mogła zostać zwrócona przez firmę lub cofnięta, ponieważ właściciel domeny użył jej nielegalnie.

Aby rozpocząć właściwą drogę, musisz dowiedzieć się więcej o tym, jak media społecznościowe mogą Ci w tym pomóc. Media społecznościowe to świetny sposób na rozpoczęcie właściwej ścieżki, jeśli chcesz zacząć budować swoją obecność w Internecie. Jest to również świetny sposób na interakcję z klientami i potencjalnymi klientami. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, kto może najpierw zacząć korzystać z Twojej platformy mediów społecznościowych.

Jedną z dobrze znanych firm zajmujących się hostingiem bezpłatnych nazw domen jest GoDaddy. GoDaddy to znana firma specjalizująca się w oferowaniu nazw domen i innych powiązanych usług. Od momentu powstania na rynku internetowym rozszerzył się na inne obszary, takie jak eCommerce. Jedną z usług oferowanych przez firmę jest ochrona prywatności domen.

Ochrona prywatności domeny oznacza ochronę tożsamości rejestrującego domenę.

Jest wiele przypadków, w których ludzie mają zarejestrowane nazwy domen, ale w końcu ludzie zdają sobie sprawę, że nie zabezpieczyli praw do tych domen. W większości przypadków firma oferująca te domeny spowoduje, że podasz im dane swojej karty kredytowej. Prawdą jest, że większość firm oferuje bezpłatną rejestrację domen, ponieważ zarabia na opłatach rejestracyjnych. Jednak jeśli chodzi o rejestrację domeny, GoDaddy nadal jest jedną z najlepszych opcji.

Inną firmą, która jest uważana za renomowaną, jeśli chodzi o kupowanie i sprzedaż nazw domen, jest ICANN. ICANN to międzynarodowa organizacja non-profit, która reguluje nazwy domen wymienione na liście Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych. Jak stwierdzono na stronie internetowej ICANN, „ICANN stara się promować i chronić interesy wszystkich użytkowników Internetu. Wszystkie nazwy domen zarejestrowane w ICANN podlegają obowiązującym przepisom i innym ograniczeniom”. Należy zauważyć, że nawet renomowani rejestratorzy, tacy jak GoDaddy czy NameCheap, nadal mają swoje ograniczenia. Ograniczenia te obejmują minimalną ilość nazw domen, które mogą być zarejestrowane przez klienta oraz maksymalne opłaty za domenę. Jednym ze sposobów obejścia tych opłat jest poszukanie różnych rejestratorów. Kiedy rozejrzysz się, prawdopodobnie znajdziesz firmę lub dwie, które mogą zaoferować Ci nazwy domen po obniżonych cenach. Podczas zakupów ważne jest, aby porównać obsługę klienta, pomoc techniczną i reputację rejestratora.

W powyższych akapitach sugeruje się, że możesz uzyskać zniżkę przy zakupie usług hostingowych od określonego rejestratora. Jeśli jednak chcesz kupić usługi hostingowe po obniżonej cenie, powinieneś kupić domeny od firm takich jak Bluehost, HostGator, iPage, GoDaddy, HostGator i Domain Cash, Inc. Jeśli kupisz usługi hostingowe od tych firm, będziesz mieć możliwość uzyskania rabatów do siedemdziesięciu procent na cały zakup. Jeśli nie masz żadnej z tych domen na liście, możesz również skorzystać z bezpłatnej rejestracji nazwy domeny. Ale będziesz musiał spędzić dużo czasu, próbując znaleźć odpowiednią nazwę. Inną opcją jest uzyskanie bezpłatnej rejestracji nazwy domeny od rejestratorów domen. Najlepsze w tych usługach jest to, że możesz zarejestrować całą nazwę domeny w bardzo krótkim czasie. Podczas gdy większość rejestratorów domen pobiera wstępną opłatę rejestracyjną, istnieje wielu darmowych rejestratorów domen, którzy pozwalają na zakup nazwy domeny i dokonanie niezbędnych zmian w dowolnym momencie.