Właściciele małych firm od lat mówią o znaczeniu hostingu SEO w swoich witrynach internetowych.

Dziś jednak wyniki tej rozmowy stają się coraz bardziej widoczne, a wiele badań wskazuje na szkodliwy wpływ na rankingi witryn. Problem nie jest nowy, ale dopiero niedawno doszedł do punktu, w którym zajmowano się nim z wystarczającą intensywnością, aby uzasadnić zmiany w praktykach biznesowych online.

Większość właścicieli firm nie zwraca uwagi na rankingi swoich witryn internetowych lub konkurencję, dopóki ich witryna nie zacznie kończyć się niepowodzeniem. Kiedy tak się dzieje, nagle zdają sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie silnej strategii SEO i szybko zaczynają szukać sposobów na poprawę rankingów swojej witryny. Problem polega na tym, że większość ludzi korzysta z tanich usług hostingu współdzielonego, ponieważ nie zdaje sobie sprawy z wad, które się z nimi wiążą. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszemu powodowi, dla którego tani hosting może być szkodliwy dla twoich wysiłków związanych z SEO, i dlaczego powinieneś zwrócić większą uwagę na pozycjonowanie swojej witryny.

Jak wspomniano wcześniej, tani dostawcy usług hostingowych są bardzo popularni wśród początkujących właścicieli witryn. Dzieje się tak, ponieważ umożliwia webmasterom zdobycie przyczółka na konkurencyjnym rynku bez inwestowania zbyt dużych pieniędzy w nową witrynę. Duża część taniego hostingu polega na tym, że strony internetowe hostowane w tego typu usługach są łatwe w instalacji i obsłudze. Wiele z najlepszych tanich firm hostingowych oferuje doskonałą obsługę klienta i wysoce dostosowane pakiety, które spełniają potrzeby każdego właściciela witryny. W rezultacie właściciele witryn mogą łatwo znaleźć plan, który będzie dobrze działał dla ich firmy, jednocześnie utrzymując koszty na jak najniższym poziomie.

Niestety tani hosting często ma wady, które mogą zaszkodzić Twoim działaniom SEO. Jedną z tych wad jest słaba prędkość ładowania. Nawet jeśli otrzymasz wyjątkowo tani pakiet hostingu współdzielonego, możesz nie uzyskać najwyższej jakości usług, jeśli chodzi o prędkość wysyłania. Kiedy osoba wprowadza adres strony internetowej do swojej przeglądarki internetowej, powinna być w stanie zobaczyć graficzne przedstawienie tego, ile czasu zajmie jej pobranie żądanych informacji. Jeśli pobieranie strony trwa zbyt długo, może to znacznie wpłynąć na zdolność osoby do szybkiego poruszania się po witrynie i dokonywania zakupów.

Jednak tani hosting nie jest jedynym problemem, jeśli chodzi o powolne ładowanie stron.

Słabe limity przepustowości mogą również uniemożliwić odwiedzającym ładowanie stron tak szybko, jak chcą. Niektóre z najlepszych tanich pakietów hostingowych oferują nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową. Bluehost i GoDaddy to dwie najpopularniejsze opcje hostingu w Internecie. Oba zapewniają znakomity poziom przepustowości i miejsca na dysku, co oznacza, że ​​dana osoba może założyć i uruchomić witrynę w ciągu kilku godzin od rejestracji. Innym problemem, na który często napotykają ludzie, wybierając hosting współdzielony do celów SEO, są złe sąsiedztwa. Słabe okolice są często identyfikowane w wyszukiwarkach jako zamieszkane przez użytkowników, którzy publikują negatywne komentarze lub treści. Osoba mieszkająca w złym sąsiedztwie jest znacznie mniej skłonna do zakupu strony internetowej hostowanej na tym serwerze niż osoba mieszkająca w dobrym sąsiedztwie. Patrząc na opcje hostingu, ważne jest, aby pomyśleć o tym, co będzie potrzebne pod kątem SEO. Osoba może zdecydować się na zakup jednego ze współdzielonych pakietów hostingowych, ponieważ nie ma dużo pieniędzy do zainwestowania. Jeśli jednak ta osoba płaci za każdego użytkownika witryny internetowej, którego wprowadza do swojej witryny, to marnuje pieniądze. Najlepsze dostępne rozwiązania hostingowe obejmują ograniczoną liczbę transakcji rocznych.

Jest wiele rzeczy, o których należy pomyśleć przy wyborze najlepszego hostingu dla hostingu SEO. Ludzie muszą ocenić swoje potrzeby przed wyborem firmy. Jeśli dana osoba obawia się tylko niskich kosztów, powinna zwracać uwagę na wspólne opcje hostingu. Jeśli jednak chcą zmaksymalizować ranking swojej witryny, powinni trzymać się dedykowanych pakietów hostingowych. Wreszcie autorzy badania zauważyli, że najlepszym sposobem na zapewnienie dobrej pozycji witryny pod względem docelowych słów kluczowych jest utrzymanie czystości serwerów i śledzenie zmian, które mogą zachodzić w świecie SEO.