Prawie wszystkie największe nazwiska w dziedzinie technologii używają języka SQL. Uber, Netflix, Airbnb – lista jest długa. Nawet w firmach takich jak Facebook, Google i Amazon, które zbudowały własne wysokowydajne systemy baz danych, zespoły danych używają SQL do wyszukiwania danych i przeprowadzania analiz.

 

I to nie tylko firmy technologiczne: duże i małe firmy używają SQL. Na przykład szybkie wyszukiwanie pracy na LinkedIn pokaże Ci, że więcej firm szuka umiejętności w zakresie SQL niż Pythona lub R. SQL może być stary, ale jest wszechobecny.

 

Jeśli chcesz dostać pracę w oparciu o dane, powinieneś skupić się na umiejętnościach, których oczekują pracodawcy. Z tego względu weź udział w szkolenie SQL w Warszawie

Aby zademonstrować znaczenie języka SQL w pracy związanej z danymi, na początku 2021 r. przeanalizowane zostało ponad 32 000 ofert pracy związanych z danymi, które zostały ogłoszone w serwisie Indeed, analizując kluczowe umiejętności wymienione w ogłoszeniach o pracę z „danymi” w tytule.

Jak widać, SQL jest najbardziej pożądaną umiejętnością spośród wszystkich ofert pracy w danych i pojawia się w 42,7% wszystkich ofert pracy.

Co ciekawe, wydaje się, że odsetek zleceń związanych z danymi SQL w rzeczywistości rośnie! Kiedy przeprowadziłem tę samą analizę w 2017 r., SQL był również najbardziej poszukiwaną umiejętnością, ale została wymieniona w 35,7% reklam.

Jeśli szukasz swojej pierwszej pracy w danych, okazuje się, że znajomość języka SQL jest jeszcze ważniejsza. W podjęciu pierwszej pracy pomoże Ci szkolenie SQL które regularnie organizujemy w Warszawie.

Nie ma wątpliwości, że jeśli szukasz roli analityka danych, nauka języka SQL powinna znajdować się na szczycie listy rzeczy do zrobienia. W rzeczywistości, nawet jeśli interesują Cię bardziej zaawansowane role, umiejętności SQL są krytyczne.

Krótko mówiąc: tak, musisz nauczyć się języka SQL, aby móc pełnić rolę w branży data science. (Nie potrzebujesz jednak certyfikatu SQL!)

Nie tylko sprawi, że będziesz lepiej kwalifikować się do tych stanowisk, ale także odróżni Cię od innych kandydatów, którzy skupili się wyłącznie na fance językach, takich jak uczenie maszynowe w Pythonie.